شما جزو کدام یک هستید؟ بدن برخی از افراد درآزمایش های تشخیص تست انسولین، مقاومت به انسولین دارند و بعضی از آنها نه

انسولین چیست؟

انسولین هورمونی است که مانند یک کلید  سلول ها را برای ورود گلوکز (نوعی قند) از خون برای ایجاد انرژی سلول  باز می کند. گاهی اوقات، این فرآیند قفل و کلید کار نمی کند. بنابراین گلوکز در خون افزایش می یابد، حتی زمانی که بدن شما انسولین بیشتری می سازید. دانشمندان ایده هایی دارند، اما آنها مطمئن نیستند که چرا سلول های شما این واکنش را متوقف می کنند. مقاومت به انسولین، شرایطی است که در آن سلول‌های بدن پاسخ مناسبی به انسولین نمی‌دهند و به دنبال آن جذب گلوکز دچار اختلال شده و به طورثانویه باعث افزایش قند خون می‌شود.

آزمایش های تشخیص مقاومت به انسولین

مقاومت به انسولین چیست؟

مقاومت به انسولین نام بیماری است که در آن سلول ها، مخصوصا سلول های ماهیچه ای و چربی توانایی پاسخ به انسولین را از دست می دهند.

انسولین هورمونی است که توسط سلول های بتای پانکراس ترشح می شود. به طور نرمال بعد از مصرف هر وعده غذایی مقدار کمی از این هورمون جه انتقال قند به داخل سلول ها ترشح می شود.

از آن جا که سلول ها باید برای زنده ماندن گلوکز داشته باشند، بدن در زمان مقاومت به انسولین برای جبران انتقال کم گلوکز انسولین بیشتری ترشح می کند که این ترشح زیاد باعث (Hyperinsulinemia) و تحریک بیش از حد برخی از بافت های حساس به انسولین می شود.

با گذشت زمان، این فرآیند موجب عدم تعادل بین گلوکز و انسولین می شود و در صورتی که درمان نشود، می تواند در نهایت موجب عوارض بدی در سلامتی بخش های مختلف بدن شود.

Hyperinsulinemia و مقاومت به انسولین با تغییرات در غلظت و مقدار نسبی چربی های بدن همراه می باشد که به طور قابل توجهی باعث  افزایش مقدار تری گلیسیرید و LDL (لیپوپروتئین با چگالی کم، کلسترول بد) و کاهش مقدار HDL (لیپوپروتئین با چگالی بالا، “کلسترول خوب”) در خون می شود.

هم چنین ممکن است خطر ابتلای فرد به لخته شدن خون را افزایش دهد، باعث تغییرات التهابی و افزایش احتباس سدیم در فرد شود که می تواند منجر به افزایش فشار خون گردد.

علت مقاومت به انسولین

به طور کامل شناخته  نشده است اما به نظر می رسد تا حدودی به عوامل ژنتیکی، از جمله قومیت و بخشی از آن به شیوه زندگی فردی مرتبط باشد.

اکثر افراد مبتلا به مقاومت به انسولین هیچ نشانه ای ندارند و در بسیاری از موارد، بدن قادر است با نیاز به تولید انسولین مازاد در طول سال ها هماهنگ باشد و اگر تولید انسولین بدن نتواند با تقاضای آن ادامه یابد، هیپرگلیسمی رخ خواهد داد.

هنگامی که گلوکز بالا باقی بماند، فرد به دیابت نوع 2 مبتلا می شود. سطح بالای گلوکز می تواند عوارض متعددی نظیر آسیب عروق خونی بسیاری از اعضای بدن، از جمله کلیه ها را باعث شود.

بنابراین مقاومت به انسولین یکی از عوامل خطر ابتلا به دیابت نوع 2 است. هم چنین تغییر در چربی ها باعث ایجاد رسوب پلاک چربی در شریان ها شده و منجر به بیماری قلبی عروقی (CVD) و سکته مغزی می شود.

سندرم متابولیک و مقاومت به انسولین دو اصطلاح است که اغلب به طور متناوب برای مشخص کردن بعضی از اختلالات مرتبط با افزایش مقاومت به انسولین و افزایش تولید انسولین و تشخیص این تغییرات به عنوان عوامل خطر برای بیماری های آینده استفاده می شود. سندرم متابولیک اساسا یک زیرمجموعه­ ای از مقاومت به انسولین است.

اگر چه معیارهای مختلف تشخیصی برای سندرم متابولیک، مانند چاقی، تغییر در سطح چربی و اختلال پردازش گلوکز در تعریف این اختلال وجود دارد ولی هدف از غربالگری برای سندرم های متابولیک کاهش خطرات سلامتی از طریق تغییر شیوه زندگی می باشد.

ارتباط مقاومت به انسولین با بیماری های دیگر

مقاومت به انسولین یک بیماری یا تشخیص خاص نیست، اما با شرایطی مانند CVD، دیابت نوع 2، چاقی و فشار خون بالا و همچنین سندرم تخمدان پلی کیستیک (PCOS) و بیماری کبد چرب غیرالکلی مرتبط است.

برخی از محققان معتقدند که ممکن است ارتباطی بین مقاومت به انسولین و انواع خاصی از سرطان وجود داشته باشد. اما مکانیسم های ارتباط این دو بیماری هنوز شناخته نشده است. به یاد داشته باشید که بسیاری از افرادی که این شرایط را دارند، مقاومت به انسولین ندارند و به همین ترتیب، بسیاری از افراد دارای مقاومت به انسولین می توانند چنین شرایطی را نداشته باشند.

این ها فقط الگوهای ارتباطی است که به علت برخی از مسیرهای متابولیسمی مرتبط ظهور کرده اند که باعث شده آن ها اغلب با هم دیده شوند و تصور می شود مقاومت به انسولین به پیشرفت این عوارض کمک کند و آن ها را در طی زمان افزایش دهد.

تست های آزمایشگاهی در ارتباط با تشخیص مقاومت به انسولین

هیچ تستی وجود ندارد که بتواند مستقیما مقاومت به انسولین را تشخیص دهد.

در عوض، یک پزشک متخصص با توجه به علائم بالینی فرد ممکن است در صورت افزایش سطح گلوکز، افزایش سطح کلسترول، تری گلیسیرید، LDL و کاهش غلظت HDL، احتمال مقاومت به انسولین را دهد.

تست های آزمایشگاهی که به احتمال زیاد درخواست داده می شوند عبارتند از:

آزمایش های روتین:

 • گلوکز(GLU):  این تست معمولا ناشتا انجام می شود (FBG) اما در بعضی موارد پزشک ممکن است GTT (تست تحمل گلوکز) نیز درخواست دهد که هدف از این آزمایش تعیین این است که آیا بیمار پاسخ ضعیفی به گلوکز دارد یا خیر.
 • HbA1C : این آزمایش میانگین میزان گلوکز خون در طی 3 ماه گذشته را با اندازه گیری درصد هموگلوبین گلایکه شده اندازه گیری می کند.
 • پروفایل چربی: میزان HDL، LDL، تری گلیسیرید و کلسترول اندازه گیری می شود. اگر تری گلیسیرید به طور قابل توجهی افزایش یافته باشد ممکن است نیاز به اندازه گیری مستقیم LDL باشد.
 • یکی از رایج ترین روش های تشخیص مقاومت به انسولین، استفاده از ارزیابی مدل HOMA-IR است که شامل اندازه گیری قند و انسولین است و سپس با استفاده از یک محاسبه ساده، عملکرد سلول های بتا پانکراس که باعث تولید انسولین و حساسیت به انسولین می شود، تخمین زده می شود.

سایر تست های آزمایشگاهی که ممکن است برای کمک به ارزیابی مقاومت انسولین و ارائه اطلاعات بیشتر باشد شامل موارد زیر هستند:

 • انسولین (Insulin): اندازه گیری انسولین ناشتا در افراد مختلف متغیر است، اما در افراد دارای مقاومت به انسولین به طور قابل توجهی بالا است.
 • hs-CRP : این تست جهت بررسی التهاب در بیماران مبتلا به مقاومت انسولین به عنوان ریسک فاکتور ابتلاء به بیماری قلبی و عروقی اندازه گیری می شود و نسبت به افراد سالم ممکن است در بیماران دارای مقاومت به انسولین بالا باشد.
 • آزمون تحمل انسولین (ITT). این آزمایش به طور گسترده ای مورد استفاده نیست، اما یکی از روش های تعیین حساسیت (یا مقاومت) انسولین است، به ویژه در افراد چاق و مبتلا به PCOS. این آزمایش شامل تزریق IV انسولین با اندازه گیری های بعدی گلوکز و انسولین می باشد.
 • شاخص کمی حساسیت به انسولین (QUICKI). یک فرمول ریاضی برای محاسبه بر اساس آزمایشات گلوکز و انسولین است. مقاومت به انسولین بر اساس مقدار محاسبه شده در شاخص QUICKI تعیین می شود.

درمان مقاومت به انسولین

درمان مقاومت به انسولین عمدتا شامل تغییر در رژیم غذایی و شیوه زندگی است.

انجمن دیابت آمریکا توصیه می کند که کاهش وزن، داشتن فعالیت بدنی شدید تا متوسط و افزایش فیبر در رژیم غذایی برای کاهش سطح انسولین خون و افزایش حساسیت بدن به آن، می تواند مفید باشد.

 کاهش وزن و ورزش منظم می تواند باعث:

 • کاهش فشار خون
 • افزایش حساسیت به انسولین
 • کاهش سطح کلسترول، تری گلیسیرید و LDL
 • افزایش سطح کلسترول HDL

درمان های دارویی ممکن است برای کنترل هر گونه شرایط یا بیماری های مشترک نیز ضروری باشد.

منابع:

World Health Organization. Obesity: Preventing and Managing the Global Epidemic Report of a WHO Consultation Technical Report Series. World Health Organization, Geneva 2000.

Cefalu WT. Insulin resistance: cellular and clinical concepts. Exp Biol Med (Maywood). 2001;226:13-26.

Reaven G. The metabolic syndrome or the insulin resistance syndrome? Different names, different concepts, and different goals. Endocrinol Metab Clin North Am. 2004;33:283-303.

مگنت تراپی چیست و چه تاثیر درمانی دارد؟

مگنت تراپی چیست؟

, مغناطیس درمانی چیست, فیزیوتراپی

 مردمان باستان از مگنت تراپی برای درمان درد و سایر بیماری‌های مزمن استفاده می‌کردند

شاید برای شما جالب باشید بدانید که بدن انسان علاوه بر وجود فیزیکی یک انرژی نامرئی نیز در اطراف خود دارد و به واسطه همین انرژی علم روز پزشکی با مگنت تراپی می تواند سلامت و دردهای ناشی از آسیب به اجزای مختلف بدن را تسکین و درمان کند.

مگنت تراپی یا مغناطیس درمانی یکی از روش های درمانی ایمن و کم عارضه مورد استفاده در فیزیوتراپی است که موجب تسکین درد و تسریع روند بهبودی بدن و ترمیم آسیب ها می شود.

مگنت تراپی با استفاده از امواج مغناطیسی و تاثیر بر بافت های آسیب دیده مانند استخوان، عضلات، تاندون ها و اعصاب به فرایند بهبودی و کاهش دوره بهبودی کمک زیادی می کند.

در طی درمان از انرژی مغناطیسی بر روی پوست یا در نزدیکی آن به منظور بهبودی مشکلات ایجاد شده استفاده می شود. مگنت تراپی موجب بهبود عملکرد مفاصل و پیشگیری از انجام جراحی های غیر ضروری که می تواند عوارض جدی در پی داشته می شود.

حوزه های مختلف الکترو مغناطیسی که در بدن انسان بطور طبیعی وجود دارد موجب می شوند که اثرات درمانی مگنت بخوبی بروز کند. حوزه های مغناطیسی منفی می توانند سبب افزایش اکسیژن رسانی به بافت ها و سلول ها، تحریک متابولیسم بدن و کاهش محیط اسیدی در بدن که می تواند زمینه ساز بروز درد باشد، شود.

امواج مغناطیسی در مگنت موجب افزایش جریان خون در عروق و مویرگ های کوچک شده که این امر می تواند سبب خروج مواد زاید بافت ها مانند اسید لاکتیک شده که در این فرایند در کاهش دردهای عضلانی و مفصلی موثر است.

, مغناطیس درمانی چیست, فیزیوتراپی

مگنت تراپی یکی از روش های درمانی ایمن در فیزیوتراپی است 

روش درمانی چگونه عمل می کند؟

استفاده از مگنت تراپی به عنوان یک روش درمانی به خاطر وجود حوزه های مختلف الکترو مغناطیسی می باشد که در بدن انسان بطور طبیعی وجود دارد. برای مثال، انتقال پیام ها در سیستم عصبی و عکس العمل عضلات به آنها با فعالیت مغناطیسی بدن ارتباط دارد. علاوه بر این گرما می تواند بزرگترین حوزه مغناطیسی را در بدن ایجاد کند. به همین خاطر بیان می شود حوزه های مغناطیسی منفی می توانند باعث تحریک متابولیسم بدن، افزایش مقدار اکسیژن در دسترس سلول ها، و کاهش محیط اسیدی در بدن شود.

غالبا تصور می شد حوزه های مغناطیسی غیر طبیعی در بدن می تواند زمینه ایجاد بیماری های خاص را فراهم کند یا حوزه های مغناطیسی می توانند نقش موثری در عملکرد بهتر بدن ایفا کند. علاوه بر این احتمال دارد به گوشتان رسیده باشد که انرژی مغناطیسی می تواند باعث جذب آهن موجود در سلول های قرمز خون شود و سرعت گردش آن را افزایش دهد. ولی همه این طرز فکر ها نادرست است. در واقع آهن موجود در سلول های خونی به صورت مغناطیسی نیستند. در هر صورت تئوری حوزه های الکترو مغناطیس تاثیرات ویژه ای بر مولکول های خون و دیگر نواحی بدن بگذارد.

, مغناطیس درمانی چیست, فیزیوتراپی

با استفاده از مگنت درمانی می توانید سطح انرژی بدن و طول عمر خود را بالا ببرید

مگنت تراپی برای درمان درد:

قرن‌ها پیش، مردمان باستان از مگنت تراپی برای درمان درد و سایر بیماری‌های مزمن مانند بیماری ام اس و … استفاده می‌کردند. آنها کشف کرده بودند که سنگ‌های مغناطیسی مانند مگنتیت (آهنربا) یک میدان مغناطیسی ثابت از خود ساطع می‌کنند که می‌تواند به بدن انسان برای توازن و خود درمانی کمک کند.

شواهدی وجود دارد که نشان می‌دهد استفاده از بیومغناطیس (مغناطیس شفابخش) میزان هورمون اندورفین بدن را افزایش می‌دهد. اندورفین‌ها در واقع مسکن‌های طبیعی موجود در بدن هستند. 

مزایای مگنت تراپی چیست؟

دستگاه های مغناطیسی می توانند باعث افزایش جریان خون در مویرگ ها و خارج شدن اسید لاکتیک و سایر مواد فاسد از بافت های بدن شود و به این ترتیب کاهش درد و التهاب را برای فرد به همراه داشته باشند.

, مغناطیس درمانی چیست, فیزیوتراپی

استفاده از بیومغناطیس میزان هورمون اندورفین بدن را افزایش می‌دهد

کاربرد مگنت تراپی

امراضی که قابلیت تشخیص یا درمان آنها با کمک مگنت تراپی وجود دارد آرتروز گردن، مشکلات کمر و ستون فقرات ، انواع سرطان، اختلال در گردش خون، نوروپاتی دیابتی (بیماری اعصاب)، فیبرومیالژیا، ضعف سیستم ایمنی، انواع عفونتها، انواع التهاب ها، بی خوابی، اسکلروزِ چند گانه، دردهای عضلانی، نوروپاتی، درد، آرتریت روماتوئید و اضطراب است.

همچنین با استفاده از مگنت درمانی می توانید سطح انرژی بدن و طول عمر خود را بالا ببرید.

کاربردهای رایج مگنت تراپی اینگونه اند: 

پوکی استخوان (روش‌های مگنت درمانی برای پوکی استخوان، از همان قانون‌های استفاده‌شده برای درمان آرتروز پیروی می‌کنند. در این روش‌ها، مگنت‌ها باید تا جای ممکن، به محل درد نزدیک شوند. همچنین می‌توان از مگنت‌ها برای ساخت دستبند، روپوش، کفی کفش و یا جواهرات برای درمان پوکی استخوان ، استفاده کرد.) از روش مگنت تراپی برای افزایش سرعت بهبود استخوان، کاهش علائم پوکی استخوان و نیز کمک به کنترل درد و بازگشت تدریجی بیمار به فعالیت های عادی استفاده نمایند.

انواع آرتروز از جمله آرتروز شانه و درد مفاصل

آرتروپاتی، اسپوندیلوز

انقباض عضلات

ترک خوردگی یا شکستگی استخوان ها به دلیل هرگونه ضربه یا فشار

مشکلات عضلانی

درد مزمن، التهاب و درد شدید مانند مگنت تراپی کمر درد

اختلال در خون رسانی

تنگی نفس

بیماری های پوستی

خستگی

سر درد و میگرن

درد گردن، شانه و کمر

ضرب دیدگی و رگ به رگ شدن عضلات

نشانگان تونل کارپل

فیبرومیالژیا (درد مزمن عضلات)

تندینیت (التهاب تاندون)

روماتیسم و ورم کیسه‌های مفصلی

دردهای عضلانی

درد ناشی از کهولت سن

بهبودی بعد از عمل جراحی

پوکی استخوان

درد پا

زانو درد و مشکلات زانو

به هر حال هنگام انتخاب این روش درمانی لازم است به موارد منع مصرف زیر توجه داشت:

مواردی که از دستگاه های تنظیم ضربان قلب استفاده می شود

بارداری

مشکلات بد خیم سلول های خونی

عفونت های شدید و بیماری فعال سل

مشکلات غدد

خون ریزی

https://www.beytoote.com/health/malady-remedy/magnetotherapy-disease2-treatment.html

آبرسانی و جوانسازی پوست

هیدرودرمی چیست؟

هیدرودرم آبریژن روشی مناسب برای پاکسازی پوست و آبرسانی به پوست است که با استفاده از دستگاه هیدرودرم ( یا همان دستگاه هیدرودرمی ) انجام می شود . هیدرودرم به نام های دیگری نیز بین عموم مردم شناخته شده است , که عبارتند از :

 • آکوا درم آبریژن
 • فیوژن صورت
 • میکرو درم آبریژن مرطوب
 • هیدراته کردن صورت
 • میکرودرم آبریژن آب

روش درمان با دستگاه هیدرودرم ( آبرسانی )


در این روش سطح خارجی پوست پاکسازی می شود ( لایه خارجی پوست که شامل سلول های مرده هستن ساییده می شود ) , در ادامه با سایش سری دستگاه که شامل سرم های مخصوص برای آبرسانی هستند , این سرم ها به لایه های زیرین پوست با فشار وارد می شوند . این سرم ها هر کدام برای درمان بیماری های خاصی قابل تغییر می باشند , لذا در انجام عمل هیدرودرم پوست , تکنسین و پزشک متخصص می تواند از سرم های مخصوص درمان آکنه ؛ اطلاخ رنگ دانه پوست , درمان جوش , سرم های از بین برنده علائم پیری و هیدراته کردن پوست استفاده کند.
امروزه در اکثر کلینیک های زیبایی , برای جوانسازی پوست , کاهش چین و چروک بهتر پوست از روش طبیعی هیدرودرم ( آبرسانی به پوست )که بدون درد استفاده می کنند. هیدرودرم روش درمانی تکنولوژیک و جدید برای درمان پیری پوست است که برای هر نوع پوستی قابلیت استفاده دارد .

مزایای استفاده از هیدرودرم آبرسانی به پوست

 • سلولهای مرده پوست را که موجب تغییر رنگ پوست شده اند را پاک می کند
 • منافذ باز پوست را می بندد
 • چین و چروک پوست و خطوط روی پوست را کاهش می دهد.
 • موجب روشن تر و صاف شدن پوست می شود.
 • بهبود و درمان جوش ها و آکنه می شود.
 • جوان تر شدن و ایجاد ظاهری زیبا بر روی پوست صورت می شود.
 • آبرسانی , و رفع خشکی پوست می شود.
 • موجب رساندن اکسیژن لازم به لایه های زیرین پوست می شود.
 • بدون درد است
 • نیاز به بستری و استراحت بعد از درمان ندارد.
 • جدیدترین و مطمئن ترین روشهای درمانی است.
 • نواحی که هیدرودرم انجام پذیر است

در روش هیدرودرم برای آبرسانی معمولا نواحی : صورت , گردن , قسمت بالای سینه مورد استفاده قرار می گیرد ولی از این روش درمانی می توان برای صاف و هموار سازی سایر نواحی بدن نیز مورد استفاده قرار داد.

کاربردهای هیدرودرم و اینکه برای چه افرادی مورد استفاده است
همانطور که در بالا نیز اشاره کردیم از هیدرودرم می توان برای آبرسانی به هر نوع پوستی در بین مردان , زنان , افراد جوان و یا پیر استفاده کرد . در کل کاربردهای هیدرودرم در موارد زیر است :

 • درمان چین و چروک و خطوط پیری بر روی پوست
 • درمان گرفتگی پوست
 • درمان آکنه و رفع انواع خاص از جوش های صورت
 • درمان لکه های رنگی یا نقطه های قهوه ای بر روی پوست با استفاده از لایه برداری پوست
 • هموار کردن و هیدراته کردن پوست
 • برای شادابی و روشن تر کردن پوست

تمامی درمان ها با استفاده از آبرسانی که تحت نظر تیم متخصص پزشکی باشد بدون درد و بی خطر است .

عوارض و خطرات هیدرودرم
همانند روشهای دیگر به ویژه لیزر جوانسازی پوست هیدرودرم نیز ممکن است در برخی از بیماران ایجاد سفتی و یا قرمزی پوست ناحیه درمان را داشته باشد . البته باید متذکر شویم که هیدرودرم روشی بدون درد است و عوارض جدی و خطرناکی ندارد. قرمزی وتورم پوست نیز بعد از اتمام جلسه درمان در عرض یکی دو ساعت و نهایتا یک روز کاملا برطرف می شود. در برخی از بیماران که پوست حساسی دارند ممکن است پوست اطراف چشم دچار وروم والتهاب شود که در این حالت نیز با استفاده از کمپرس آب سرد می توان ناحیه ملتهب را درمان کرد.

نتایج حاصل هیدرودرم
اکثرا بیماران بعد از انجام جلسه اول نتایج بهبود پوست را مشاهده خواهند کرد . بعد از انجام هیدرودرم نیاز به بستری شدن وجود ندارد و بیمار می تواند به ادامه کارهای روزمره خود اقدام کند. در کل تعداد جلسات برای درمان کامل با هیدرودرم شامل مجموعه ۶ تا ۱۰ جلسه که هر جلسه در حدود ۲۰ دقیقه طول می کشد . نیاز است . برای بهبود کامل و از بین بردن چین و چروک و خطوط پیری روی پوست این تعداد جلسه با دستور پزشک متخصص نیاز است .

مهمترین نتایج حاصل از درمان هیدرودرم آبرسانی به پوست :

 • بهبود وضعیت جوش ها، چربی و سایر مشکلات پوستی
 • کاهش امکان مشاهده چین و چروک و خطوط ایجاد شده بر روی پوست
 • اصلاح منافذ، آهنگ و ساختار تشکیل دهنده پوست
 • هیدراته کردن و آبرسانی پوست
 • کاهش مقدار پف و تیرگی دور چشم
 • کمک به کاهش مشکلات رنگ دانه های پوست (ملاسما و لکه های قهوه ای)
 • بهبود قابلیت ارتجاع و انعطاف پذیری پوست

دستگاه هیدرودرمی
دستگاه هیدرودرم دارای سه عملکرد اختصاصی است .

 • گالوانیک یا آبرسانی (Galvanic-Hydration )
 • دزن یا پاکسازی (Desinc )
 • فرکانس بالا High Frequency 

پوستتان را جوان نگه دارید

دستگاه جوان‌سازی و لیفتینگ پوست مدل مینی هایفو

خصوصیات و مشخصات دستگاه هایفو

دستگاه مینی هایفو با تحریک غیرتهاجمی کلاژن و فیبرهای الاستیک عمقی و افزایش رطوبت پوست چین و چروک و خطوط پوست را از بین می برد.

این دستگاه به طور کارآمد برای پوست صورت، گردن و درجه کم آن برای پوست دور چشم قابل استفاده است.

هایفو از افتادگی صورت جلوگیری کرده و فرم صورت را به صورت V حفظ میکند.

این دستگاه عمدتا برای کشیدن کامل بافت پوست، چین و چروک، زبری ناشی از پیری و تغییر شکل خطوط روی صورت استفاده می‌شود که به طور موثری باعث تسکین و کشیدگی بافت های گردن و ناحیه چشم می شود.


هایفوتراپی چیست؟

هایفو HIFU مخفف عبارت High-Intensity Focused Ultrasound ، به معنای امواج فراصوت پرتوان و متمرکز است که یک تکنولوژی نسبتا جدید در آرایش محسوب می شود. هایفو به عنوان یک روش درمانی و آرایشی برای صورت است که انرژی امواج فراصوت متمرکز را با یک دستگاه دستی برای صورت و گردن به کار می برد. در روش هایفوتراپی با تمرکز بر روی لایه های داخلی و ایجاد گرمای شدید تخریبی هوشیارانه در یک ناحیه مشخص از پوست اتفاق می افتد. هایفوتراپی یک روش غیرتهاجمی است که به تحریک سلول ها کمک می کند و منجر به جوانسازی بافت ها و تولید کلاژن می شود. تاثیر نهایی درمان این روش سفت شدن و لیفتینگ پوست در نواحی مورد نظر است.

HIFU یا سونوگرافی متمرکز با شدت بالا (High Intensity Focused Ultrasound) تنها روش غیر تهاجمی است که به طور خاص می تواند سطوح عمیق زیر پوست را نشانه بگیرد و بدون هیچ گونه خراشی در سطح پوست، تاثیر لازم را بر روی آنها اعمال کند.

تاریخچه هایفوتراپی

روش هایفوتراپی برای درمان تومورها نیز مشهور است اما اولین بار در سال ۲۰۰۸ از هایفو برای درمان های زیبایی استفاده شد. در سال ۲۰۰۹، FDA استفاده از هایفو برای لیفت ابرو را تایید کرد. در سال ۲۰۱۴ استفاده از این دستگاه برای خطوط و چین و چروک  تایید شد.

دستگاه مینی هایفو مانند اغلب دستگاه های هایفو برای نقاط مختلف بدن قابل استفاده است. به عنوان مثال می تواند چین و چروک و خطوط بالای سینه و گردن را از بین ببرد که به علت از بین رفتن کلاژن ایجاد شده اند.

نتایج بدست آمده از چندین آزمایش بالینی نیز اعلام داشتند که هایفو برای لیفت صورت و بهبود چروک های پوستی موثر و ایمن است. افراد تحت درمان توانستند

در طی چند ماه پس از درمان نتایج خوبی را بدون ریسک های مرتبط با جراحی ببینند.

هایفوتراپی یک روش درمانی غیرتهاجمی برای لیفت صورت نیز می باشد که نشان داده است، می تواند جایگزینی مناسب برای جراحی با عوارض مربوطه و دوره بهبود پس از آن باشد.


نقد و بررسی دستگاه مینی هایفو

سیستم اتوماتیک تصویربرداری Mini HIFU بطور عمقی و دقیق پوست را هدف قرار‌‌ می‌دهد و در مرحله بعد دستگاه HIFU امواج پرانرژی ارسال‌‌ می‌کند و لایه SMAS را هدف‌‌ قرار می دهد در نتیجه تشکیل مجدد کلاژن را تحریک‌‌ می‌کند. زمانی که SMAS تحریک‌‌ می‌شود، پوست به سرعت سفت‌‌ می‌شود در نتیجه کلاژن دوباره تشکیل و سازماندهی‌‌ می‌شود، سپس کلاژن موجود در عمق پوست که از لایه SMAS پشتیبانی‌‌ می‌کند را فعال‌‌ کرده و چین و چروک را رفع‌‌ می‌کند. درمان با دستگاه مینی هایفو باعث رو آمدن و سفت شدن پوست می شود که در نهایت موجب حفظ جوانی، زیبایی و سلامتی آن می‌شود.

SMAS چیست؟

لایه (SMAS (Superficail Muscular Aponeurotic System بین دو لایه‌ی فاسیا و لایه‌ی عضلانی، یک لایه‌ی بسیار ظریف و نازک ولی بسیار قوی است که باعث جداسازی بافت چربی از بافت عضلانی می شود و نبود آن در ایجاد پیری و شل شدن عضلات صورت نقش اصلی را به عهده دارد. ضخامت این لایه از 0.35 تا 0.45 میلی‌متر می‌باشد و قوام و استحکام پوست بر پایه های این لایه استوار است چرا که این لایه محل اتصال پوست به عضلات می باشد.

لایهSMAS را به سیستم و شبکه‌ای شبیه میله‌های آهنی و درهم تنیده شبیه می‌دانند که تمامی لایه‌های پوست را به‌هنگام جوانی و برومندی‌، در درون خود‌، بمانند یک بسته‌بندی بسیار محکم نگهداشته که اثر ظاهری آن را در شادابی، طراوت و جوانی پوست می‌توان مشاهده کرد.

با‌گذشت زمان، این سیستم درهم تنیده‌ی SMAS، به‌تدریج استحکام خود را از دست داده و به لایه‌ای نازک و کم‌توان تبدیل گشته که با تشدید پروسه‌ی سالخوردگی و پیری، دیگر قادر به نگهداری لایه‌های پنجگانه پوست که روی آن استوار شده‌اند، نبوده که در نتیجه، آن لایه‌ها نیز با کاهش قوام و سفتی لایه SMAS، استحکام خود را از‌دست می‌دهند و به‌اصطلاح، فرومی‌ریزند که اثر ظاهری آن را در افتادگی، شلی، پیری و بروز چین‌وچروک‌های پوست به‌ویژه صورت، به‌وضوح می‌توان مشاهده نمود.

آپونوروتیک عضلانی سطحی
SMAS | Superficail Muscular Aponeurotic System | آپونوروتیک عضلانی سطحی

چگونگی عملکرد هایفو در عمق های مختلف پوست | عمق‌ های مختلف نفوذ هایفو

عمق 1.5 میلی‌متر

هدف عمل هایفو در این عمق روشن کردن پیگمانتاسیون (تجمع رنگدانه‌ها) و روشن کردن پوست انجام می‌شود. میزان رنگدانه ملانین پوست پس از چهار جلسه درمان‌ هفتگی هایفو در عمق 1.5 میلی‌متر کاهش محسوسی می‌یابد.

عمق 3 میلی‌متر

انجام عمل هایفو و گرم کردن بافت در عمق 3 میلی‌متر عموماً به منظور کشیدن و سفت کردن پوست انجام می‌شود. هایفو در این عمق بخشی از پوست را هدف قرار می‌دهد که کلاژن ساختاری در آنجا قرار دارد و تولید کلاژن را با تحویل انرژی دقیق تحریک می‌کند.

عمق 4.5 میلی‌متر

اثر لیفتینگ هایفو با عمل در این عمق اتفاق می افتد. همانطور که توضیح داده شد، سیستم آپونوروز عضلانی سطحی (SMAS) معمولاً در این عمق قرار دارد. لایه SMAS لایه‌ای است که جراح آن را در عمل لیفت صورت محکم می‌کند. بنابراین بیمار در اثر تحریک و کشیدن لایه SMAS در عمق 4.5 میلی‌متری از همان نتایج لیفتینگ برخوردار می‌شود.


مهم ترین نکات و مشخصه های کلیدی هایفوتراپی محصول Mini HIFU

 •  سهولت در استفاده
 •  درمان غیرتهاجمی و بدون عوارض
 •  جا به جایی و حمل آسان
 •  دارای 3 سطح قدرت
 •  قابلیت استفاده در سالن های زیبایی و استفاده خانگی
 •  مناسب برای بانوان و آقایان
 •  سفت کننده پوست، افزایش جذب مواد، درخشندگی و جوانسازی پوست
 •  مجهز به تکنولوژی آر اف و اولتراسوند و هایفوتراپی
بخش های مختلف دستگاه مینی هایفو
Different parts of the mini HIFU machine | بخش های مختلف دستگاه مینی هایفو

ویژگی های دستگاه مینی هایفو:

نوع: دستگاه زیبایی ضد پیری صورت
رنگ اصلی: سفید
جنس: ABS (Acrylonitrile Butadiene Styrene Plastic) ، فولاد ضد زنگ
نوع پوست: انواع پوست
منطقه هدف: صورت ، چشم ، گردن
ولتاژ ورودی: AC 90V-240V
روش: Hifu ، RF ، LED
جنسیت: یونیسکس
اندازه محصول: تقریبی.17 * 5.5 * 5cm
اندازه بسته بندی: تقریبی.16 * 21 * 7.5 سانتی متر
اندازه ژل: تقریبی.15.6 * 6.7cm
اندازه بسته بندی ژل: تقریبی.16 * 4.5 * 3.8 سانتی متر
وزن: تقریبا 815 گرم


هایفوتراپی برای چه کسانی مناسب است؟

هایفوتراپی ممکن است برای همه مناسب نباشد و این پروسه برای افرادی بهتر کار می کند که بالای 30 سال هستند و سفتی پوست آن ها معمولی است. اصولا شلی و افتادگی خفیف تا متوسط نتیجه بهتری نسبت به افتادگی های بیشتر می دهد. در افرادی که افتادگی زیاد دارند و تمایل به انجام عمل جراحی لیفت ندارند می توان از روشهای ترکیبی مثل تزریق چربی به همراه آر اف فرکشنال و HIFU استفاده کرد تا نتایج به مراتب بهتری بدست آید.

افراد سن بالاتر با آثار پیری زیاد، افتادگی پوست و چین و چروک های بیش از حد روی گردن احتمالا نمی توانند نتیجه ی مناسبی از روش هایفوتراپی کسب کنند و باید با متخصص مشورت کنند.

همچنین افرادی که به دنبال لاغری هستند و می خواهند وزن کم کنند و نگران شل شدن صورت و گردن هستند می توانند از این روش استفاده کنند.


کاربردهای هایفو‌تراپی

احتمالا تا یه اینجا متوجه شده اید که عملکرد امواج متمرکز اولتراسوند دستگاه هایفورتراپی بر روی پوست باعث گرم شدن و  منقبض شدن الیاف کلاژن پوست شده که این امر در کنار تحریک پوست برای تولید کلاژن های جدید باعث جوانسازی پوست و از بین رفتن چین و چروک های حاصل از پیری و فعالیت های نامناسب خواهد بود.

روش هایفو کاربردهای متعددی دارد که سعی کرده ایم در ادامه لیستی از آن ها را ارئه دهیم:

 • سفت کردن و رفع افتادگی و شل شدگی پوست در ناحیه‌ی گردن و غبغب (رفع عارضه ی گردن بوقلمونی)
 • از بین بردن و کاهش خطوط موجود در گوشه های لب و اصلاح خط لبخند
 • بهبود وضعیت خط چانه و از بین بردن افتادگی های زیر چانه
 • رفع سیاهی، گودی، تیرگی و چین و چروک های دور چشم
 • کاهش چین و چروک و ترک ها و تجدید ساختار پوست
 • قابل انجام برای تمام رنگ‌های پوست در هر زمان
 • لیفت و بالا کشیدن افتادگی گونه‌، ابرو و پلک‌
 • صاف و سفت کردن پوست صورت
 • زاویه سازی فک

برای آشنایی بیشتر با کاربردهای هایفوتراپی و دستگاه مینی هایفو با ما در ارتباط باشید.  09012749517


تعداد جلسات لازم | طول جلسه درمان

در روش هایفو اکثر بیماران با یک جلسه درمان به نتیجه دلخواه خود می‌رسند؛ اما با توجه به نوع عارضه و شدت شلی و افتادگی پوست و واکنش بیولوژیکی بدن به اولتراسوند و فرایند تولید کلاژن به برخی بیماران توصیه می‌شود که تعداد جلسات درمانی بیشتری انجام دهند. به عنوان مثال هایفوتراپی به منظور لیفت و کشیدگی پوست صورت حدودا به 45 دقیقه زمان نیاز دارد. اما در صورتی که میزان افتادگی پوست شدید باشد و نیاز به درمان نواحی متعدد بدن باشد، طول مدت درمان و تعداد جلسات درمانی افزایش می یابد .

زمان مشاهده نتایج

بخشی از نتایج بلافاصله پس از اتمام درمان مشاهده می‌شود، اما نتیجه نهایی لیفتینگ و کشیده شدن پوست پس از ۲ تا ۳ ماه مشخص می‌شود. نتایج به تدریج و در طول ۶ ماه پس از درمان به تدریج در اثر تولید کلاژن بروز بیشتری پیدا کرده و بهتر می شود. کلاژن سازی در پوست برای مدت بیش از یک سال ادامه خواهد داشت. بعد از طی این مدت، امکان دارد فرد به تکرار هایفوتراپی نیاز داشته باشد.


موارد منع استفاده از دستگاه مینی هایفو

چه افرادی کاندیدای مناسب جهت انجام هایفوتراپی نمی باشند؟

 • خانم های باردار
 • بانوانی که به کودکان خود شیر می دهند
 • افراد مبتلا به دیابت پیشرفته
 • افرادی که در ناحیه ی مدنظر پروتز فلزی دارند و یا در بدن پروتز فلزی بزرگ دارند
 • افرادی که در ناحیه مدنظر جراحت و یا عفونت فعال دارند
 • افراد مبتلا به بیماری خاص همچون صرع، آکنه کیستیک و دیابت کنترل نشده
 • افرادی که در بدن آن ها ضربان ساز قلب یا ایمپلنت های فلزی در سایر اندام ها
 • ابتلا به بیماری های ویروسی

عوارض استفاده از مینی هایفو | عوارض جانبی هایفوتراپی چیست؟

همانطور که می دانید هایفوتراپی روشی غیرتهاجمی محسوب می شود بنابراین در مقایسه با بسیاری از روش ها تقریبا بدون عارضه محسوب می شود. اما باید در نظر داشت که تمامی روش‌های درمانی، چه تهاجمی و چه غیرتهاجمی، عوارض جانبی احتمالی را هر چند کم به همراه دارند. هایفوتراپی هم از این قاعده مستثنی نیست. منتها احتمال بروز عوارض شدید در این روش درمانی بسیار کم است و عوارض شایع آن معمولاً بسیار خفیف و موقتی هستند.

عوارض هایفو تراپی نسبت به دیگر روش های زیبایی تقریبا نا چیز است. این عوارض عبارتند از :

قرمزی پوست:

این عارضه شایع ترین عارضه ی هایفو محسوب می شود که ناشی از واکنش طبیعی بدن نسبت به آسیب بوده و معمولا زیاد دوام نمی آورد و سریعا رفع می شود. قرمزی معمولاً در عرض چند ساعت و در موارد نادر پس از یکی دو روز به طور کامل برطرف می‌شود.

درد:

این حالت معمولا به صورت احساس سوزن سوزن شدن در فرد بروز پیدا می کند که خفیف و قابل تحمل بوده و خیلی زود بهبود می یابد.

تورم:

این عارضه به ندرت بعد از هایفوتراپی مشاهده می‌شود و در واقع از عوارض نادر هایفو به شمار می‌آید و مانند قرمزی، موقت و خفیف است.

بی‌حسی:

گاهی به دلیل قدرت نفوذ هایفو بخش های کوچکی از پوست بسیار به ندرت دچار بی حسی می شوند. احتمال این عارضه بسیار بسیار کم بوده و حداکثر تا دو هفته برطرف می شود.

تیرگی پوست:

هایپرپیگمنتیشن یا تیره شدن پوست یک عارضه ی بسیار نادر پس از هایفوتراپی است که دلیل آن هنوز به طور قطع مشخص نشده است. برای جلوگیری از این عارضه در ابتدا قسمت بسیار کوچکی از پوست به عنوان تست تحت درمان قرار می گیرد و در صورت عدم حساسیت درمان اصلی انجام می شود.

بی‌اثر بودن:

همانطور که گفته شد درمان با هایفوتراپی برای هرکسی اثربخش نیست و باید ویژگی های فرد مناسب این روش را داشته باشید اما گاهی اوقات اثرات کلاژن‌سازی در لایه‌های عمقی بر لایه‌های سطحی پوست قابل مشاهده نیست.

مانند هر درمان زیبایی دیگری احتمال بروز عوارض نادری وجود دارد که متخصص آنها را قبل از شروع درمان به بیمار اطلاع می‌دهد. با توجه به توضیحات فوق زمانی که فرد تحت درمان یک متخصص قرار گیرد احتمال وقوع عوارض احتمالی بسیار کمتر خواهد بود.

نقاط قوت
 •  روشی بی‌خطر و ایمن برای انسان می‌باشد چون هیچ نوع اشعه‌ای ندارد
 •  عدم نياز به داشتن محيط استريل براي انجام هايفو
 •  بدون درد (بنابراین بدون نیاز به بی حسی موضعی)
 •  غیرتهاجمی و بدون جراحی ( بدون عوارض جراحی و بیهوشی)
 •  فقط در یک جلسه (بدون نیاز به جلسات مکرر)
 •  سرپائی و بدون نیاز به بستری شدن
 •  نداشتن محدوديت سني
 •  ماندگاری بالا در نتایج
 •  نتيجه خوب و طبیعی درماني
 •  عوارض بسيار كم
 •  بدون خون ريزي
 •  روش كار ساده
 •  قابليت تكرار

همه آن چیزی که باید در مورد فواید فیزیوتراپی خانگی بدانید

احتمالا همه ما در اطراف خود افرادی را می شناسیم که به مشکلات عضلانی و عصبی مبتلا هستند و متاسفانه امروزه این بیماری ها و مشکلات جسمی در تمام سنین پیر و جوان دیده می شود؛ بهترین روش درمانی برای این مشکلات فیزیوتراپی است که امروز قصد داریم درباره نوع جدید آن صحبت کنیم.

استفاده از دستگاه فیزیوتراپی خانگی مدرن ترین وسیله برای این روش درمانی است که امروزه طرفداران زیادی را به خود جذب کرده است؛ این دستگاه تعداد دفعات مراجعه به مراکز فیزیوتراپی را کاهش داده است و مزایای بی شماری دارد.

دستگاه فیزیوتراپی خانگی چگونه کار می کند؟

این دستگاه با ارسال انرژی الکتریکی با طول موج های مختلف به اعصاب، تاثیر خود را می گذارد؛ تعداد پالس، فرکانس و شدت این دستگاه قابل تنظیم هستند. انرژی الکتریکی از طریق الکترودهایی که بر روی پوست قرار می گیرد منتقل می شود.

این دستگاه یک روش کاملا بی خطر برای کاهش درد است؛ تاثیر این دستگاه به اندازه ای است که یا درد کاملا برطرف شده و یا از شدت آن کاسته می شود.

مزایا دستگاه فیزیوتراپی خانگی

این دستگاه در کاهش درد یا بهبود مشکلات و بیماری زیر تاثیر به سزایی دارد:

 • مشکلات دیسک کمر
 • تسکین دردهای ناشی از سرطان
 • دردهای مزمن به علت قطع عضو
 • سردردهای میگرنی
 • دردهای عضلانی به علت استفاده بیش از حد آن ها
 • بهبود آسیب های ورزشی
 • بیماری های التهابی مانند آرتریت روماتوئید
 • افزایش گردش خون
 • کاهش استفاده از داروهای ضد درد
 • بهبود عملکرد بدن
 • کمردرد ناشی از دژنراسیون ستون فقرات

نحوه استفاده از دستگاه فیزیوتراپی خانگی

استفاده از این دستگاه بسیار آسان است. ابتدا الکترودهای مربعی یا دایره ای شکل را با دقت به پوست نواحی که دچار درد شده یا اطراف آن بچسبانید؛ این الکترودها دارای یک لایه محافظتی ژله ای هستند که از تحریک یا آسیب زدن به پوست جلوگیری می کند.

یک جریان الکتریکی خفیف بین الکترودها برقرار می شود و به تدریج آن را افزایش بدهید تا حس درد و گزگز خفیفی ایجاد شود؛ البته ذکر این نکته لازم است که درد باید کنترل شود تا شما احساس راحتی داشته باشید.

به مدت 3 تا 5 جلسه در هفته از این دستگاه استفاده کنید تا درد به مرور کاهش یابد. مدت زمان استفاده از دستگاه فیزیوتراپی به مشکل و میزان درد شما بستگی دارد اما به طور کلی نباید برای دوره های بسیار طولانی، به صورت 24 ساعته یا هنگام خواب شبانه از آن استفاده کرد.

چند نکته کاربردی

اگر از لوسیون یا کرمی بر روی پوست خود استفاده کرده اید، آن را به خوبی بشویید.

هیچ گاه الکترود را بر رو یا اطراف پوستی که ملتهب و زخم است قرار ندهید؛ در صورت هر گونه ناراحتی، حساسیت یا سوختگی پوست به پزشک مراجعه کنید.

بهتر است محلی که الکترود بر روی آن قرار می گیرد را به خوبی شیو کنید.

از این دستگاه در حمام یا وان استفاده نکنید.

الکترودها را در نزدیک چشم یا گلو قرار ندهید.

برای جلوگیری از تحریک پوست، برای هر بار استفاده الکترودها را در جاهای مختلف قرار دهید و همیشه در یک جا نصب نکنید.

خانم هایی که در دوره سه ماهه اول بارداری هستند یا افرادی که از ضربان سازهای الکتریکی قلبی استفاده می کنند؛ پیش از استفاده از این دستگاه با پزشک خود مشورت کنند.

#فیزیوتراپی_خانگیhttp://www.sorateb.com/

بالاخره پاسخ داده شد : رایج ترین سوالات شما در مورد کاهش وزن

کاهش سایز و وزن با دستگاه لاغری فارادیک

چربی سوز عالی با پالس الکتریکی

دستگاه لاغری فارادیک  دستگاهی است که با ارسال پالس های الکتریکی به چربی های سلولیت ( چربی های انباشته شده 
موضعی ) فشار وارد کرده و باعث تخریب بافت های چربی در آن موضع میشود.

حداقل روزی 20 دقیقه استفاده از دستگاه فارادیک میتواند روزی 1 سایز را از حجم چربی های موضعی را کم کند. فقط کافیست سایز خود را در روز اول اندازه گیری کرده و پس از 10 روز سایز خود را دوباره اندازه بگیرید , کاملا متوجه کم کردن حجم چربی ها در موضع مورد نظر خواهید شد.

 

فواید این دستگاه

 

حسن استفاده از این سیستم در این است افرادی که در موضع مورد نظر دچار انباشتگی چربی میباشند با رعایت حداقل رژیم غذایی میتوانند نسبت به کم کردن سایز و وزن خود در کوتاهترین زمان اقدام نمایند. ارسال پالس های الکتریکی فارادیک در فرکانس بالا باعث تخریب و متلاشی شدن بافت های چربی شده و در آن موضع باعث به گردش افتادن بیشتر خون و اکسیژن رسانی بیشتر میشود و در نتیجه سوخت و ساز در آن موضع بیشتر شده که خود عامل اصلی از بین رفتن سریع چربی ها میشود.


همچنین این فرکانس در حین استفاده باعث تحریک ماهیچه ها شده و با منقبض و منبسط کردن ماهیچه ها باعث تقویت ماهیچه هایی میشود که مدت ها در زیر بافتی از چربی بوده و تنبل شده اند.
افرادی که دچار چاقی های مفرط میباشند و یا به دلیل زایمان دچار افتادگی های پوستی شده اند میتوانند از این روش جهت از بین بردن آثار پوستی و یا افتادگی های پوستی استفاده نمایند. زیرا دستگاه استیمولاتور در هنگام ضربه زدن به بافت چربی از طریق پوست باعث متراکم شدن و جمع شدن پوست میشود و پس از کم کردن وزن و سایز دچار افتادگی پوستی و ترک های پوستی نمیشوید.


استفاده از دستگاه استیمولاتور در نقاط مختلف بدن حتی در صورت که افراد دارای چاقی میباشند استفاده میشود.
از این مکانیزم در باشگاه های تناسب اندام مجهز , برای نتیجه گرفتن سریع مراجعه کنندگان نیز استفاده میشود.


شرکت مهندسی و پزشکی برجیس این محصول را برای استفاده آسان افرادی که مایلند هر چه سریعتر نسبت به کم کردن وزن خود اقدام نمایند , بصورت خانگی طراحی و تولید نموده .
استفاده از داروهای لاغری به مرور زمان باعث عوارض جبران ناپذیری میشوند که شایع ترین آن اشباع شدن کبد ( گرفتن چربی دور کبد ) میباشد که خود باعث بروز بسیاری از بیماری های قلب و عروق نیز میگردد. ولی استفاده از محرک الکتریکی فارادیک نه تنها عوارضی ندارد بلکه باعث به گردش افتادن بیشتر خون در بدن و ریلکسیشن ( ماساژ درمانی ) فرد نیز میشود.

 

نحوه عملکرد دستگاه فارادیک برچیست؟ :

سیستم کار دستگاه فارادیک به هیچ عنوان مشابه کمربندهای ویبراتور نمیباشد بلکه دقیقا بالعکس عمل میکند.
سیستم کار دستگاههای ویبراتور به این صورت است , هنگامی که شما از کمربندهای ویبراتور برای لاغری موضعی استفاده میکنید در حقیقت با استفاده از سیستم ویبراتور یا همان ضربه زدن به چربی های موضعی شما اقدام به کوبیدن و سفت کردن چربی ها در آن موضع میکنید, و اقدام به کم کردن سایز خود میکنید که این عمل به صورت موقت میباشد و با استفاده نکردن مدتی کوتاه از ویبراتور , دوباره بافت چربی ها حالت سفتی خود را از دست داده و حجم چربی ها بازگشت پیدا میکند.


سیستم کار دستگاه استیمولاتور به این شرح است که : با ایجاد فرکانس ( پالس الکتریکی ) و انتقال آن بین بافت های چربی باعث تخریب چربی های به هم چسبیده میشود و باعث میشود چربی هایی که مدت ها روی هم انباشته شده و سفت شده اند به نحوی متلاشی و خرد شوند که آماده دفع و خارج شدن از منفذهای پوستی هستند.
با استفاده مداوم ( روزی 1 تا 2 بار ) از این سیستم باعث میشود چربی ها هر روز خردتر و متلاشی تر شوند تا حدی که با انجام کارهای روزمره و پیاده روی های روزانه معمولی خود تعریق زیادی کرده و چربی ها سریعتر از بدن خارج شوند.


همچنین اگر در کنار این روش از کمربندهای حرارتی نیز استفاده کنید باعث تعریق بیشتر و چند برابری میشوید.
کمربندهای حرارتی به راحتی میتوانند چربی های متلاشی شده توسط استیمولاتور را آب کرده و به صورت تعریق از بدن خارج کند.


به طور طبیعی دفع شدن چربی های بدن از منفذهای پوستی همراه با آب بدن صورت میگیرد و چربی به تنهایی از بدن خارج نمیشود , در اینجا به افرادی که به خصوص بعد از استفاده از دستگاه استیمولاتور از دستگاه ترمودرمی ( کمربند حرارتی ) استفاده میکنند نوشیدن 7 تا 8 لیوان آب در طول روز توصیه میشودکه جهت تعریق بیشتر و دفع بیشتر چربی ها کمک چشمگیری میکند.


در این روش چون چربی ها از بدن خارج میشوند و در بدن باقی نمی مانند افراد پس از لاغر شدن به هیچ عنوان دچار برگشت وزن نمیشوند و , وزن و سایز آنها به صورت ثابت باقی می ماند.
حتی اگر از هیچ نوع رژیم غذایی پیروی نکنید با استفاده مداوم از این محصول به طور دائم میتوانید تناسب اندام خود را حفظ نمائید.


با این روش شما میتوانید پس از , از بین بردن چربی ها عملیات عضله سازی را با همین روش انجام داده و عضله هایی که مدت ها در زیر بافت چربی ضعیف شده اند و فرم اولیه خود را از دست داده اند را نیز تقویت کرده و در اندام خود فرم مناسب و عضله ای ایجاد نمائید.

دستگاه لاغری فارادیک

دستگاه فارادیک توتال تنس

دستگاه فارادیک توتال تنس

فقط دریک ماه بدنتان را بهبود دهید

با استفاده از دستگاه سم زدایی سموم بدنتان را خارج نماید.

چرا نیاز به سم زدایی داریم؟

زندگی ماشینی، شهر نشینی، آلودگی محیط زیست، خوردن مواد غذایی ناسالم، کمبود تحرک، استرس و اظطراب همه این عوامل موجب اختلال در فعالیت کبد، کلیه هآ، طحال، ریه ها و دستگاه گوارش می گردد و سبب ایجاد اسیدهای مضر و در نهایت بهم ریختگی فعالیت عادی بدن می شود. به گفته سازمان بهداشت جهانی WHO: علت بروز 60 تا 70 درصد بیماری های حاد و مزمن در بدن انسان مسمومیت در اثر فلزات سنگین است.

سلولهای بدن ما دارای شارژ الکتریکی هستند، بنابرین بدن انسان هادی است. بیماریهای بدن، ناشی از امواج مضری هستند که در سلولهای سالم بدن باعث اختلال و در اصل موجب ناهماهنگی در کل بافتهای بدن می شود. همه سلولها آسیب می بینند. زمانی که سلول ها، نامتعادل می شوند بهبودی به سختی صورت می گیرد و عبور و خروج مواد از سلولها و دفع سموم بدن، از جمله از بین بردن فلزات سنگین، انگلها و سموم دیگر با مشکل مواجه شده و آنها در بدن انباشته می شوند.بنابراین هر قدر سلولها بیشتراکسیژن دریافت کنند و یا از سموم تخلیه شوند قابلیت تعادل الکتریکی بیشتر شده و منجربه افزایش ظرفیت ذهنی، انرژی و سرزندگی و رفاه می شوند. مطالعات نشان میدهند که استفاده از دستگاه سم زدایی مقدار اکسیژن خون را به میزان قابل توجهی بهبود بخشیده است.

برخی از مهمترین عوارض به وجود آمده از ورود سم ها به بدن در دراز مدت عبارت اند از:

1- کند شدن سوخت و ساز بدن و افزایش وزن 2- جمع شدن چربی در ناحیه شکم، پهلو و یا ایجاد سلولیت در بدن. 3- یبوست 4- از دست دادن انرژی طبیعی بدن بعلت تجمع اسیدهای مضر 5- بی حالی، خستگی دائمی و مزمن و ضعف عمومی 6-دردهای بدون علت، گرفتگی عضلانی و کوفتگی بدن 7- ضعف سیستم ایمنی بدن 8- حساسیت و آلرژی ها با علت ناشناخته 9- کدر شدن پوست و چهره 10 تحریکات پوستی و خشکی پوست 11- برونشیت و گرفتگی های سینوسها 12- بد بو شدن عرق و ادرار و در نهایت بهم ریختگی فعالیت عادی بدن و سنگین شدن بار کبد و کلیه ها

مزایای دستگاه سم زدایی

 • افزایش انرژی (جسمی و روانی)، سرزندگی و استقامت بدن
 • سمیت زدایی سموم، مواد شیمیایی، تشعشعات و آلودگی از بدن
 • سموم و انگل ها را از داخل بدن پاکسازی می کند که منجر به کاهش احتباس مایعات، کاهش التهاب، بهبود حافظه، بهبود کنترل مثانه، بهبود تعادل pH، تسکین قابل توجه درد از جمله درد نقرس، آرتریت و سردرد می شود.
 • سمیت زدایی کبدی
 • پاکسازی فلزات سنگین از بدن (مانند فلزات سنگین موجود در برخی از رنگ های مو یا مواد غذایی)
 • افزایش انرژی و کاهش استرس
 • بهبود سلامت جنسی
 • تسکین درد
 • بهبود حافظه و خواب
 • پاکسازی انگل ها
 • کاهش چروک، آکنه و سایر مشکلات پوستی (حلقه های تیره زیر چشم)
 • تقویت سیستم ایمنی بدن

http://www.sorateb.com/#فقط_در_یک_ماه_بدنتان_را_بهبود_دهید

#سم_زداییhttp://www.sorateb.com/

http://www.sorateb.com/#افزایش_انرژی_سرزندگی _استقامت_بدن

http://www.sorateb.com/#تقویت_سیستم_ایمنی_بدن

#دستگاه_سم_زدایی_دیجیتالی_بدن_دتوکسhttp://www.sorateb.com/

دستگاه سم زدایی

دستگاه سم زدایی

ریشه سم زدایی به بیش از 5000 سال قبل و به طب سنتی هند باز میگردد که در این طب از نمک دریا برای جذب تا خالصی های موجود در بدن استفاده می کردند. در زمان رومی ها نیز همین کار در هر دو روش اسمز و یونیزاسیون در حمام های عمومی انجام می دادند.

از طریق انتشار مواد از غلظت های پایین ( در بدن) به غلظت های بالاتر (نمک)، ناخالصی ها دفع می شود.

در روش های مختلف طب سنتی و طب کل نگر، همگی رویکردی مشابه در پاکسازی بدن دارند. امروزه ازدحام جمعیت، کارخانجات فراوان، عدم دسترسی به غذاهای سالم و تازه، آب و هوای آلوده و حمل ونقل مواد غذایی از دوردست ها و مواد نگهدارنده درورن آنها، نور ناکافی، تشعشعات مختلف، ذرات فلزات سنگین معلق در هوا و آب و غذا، تاثیر منفی داروهای شیمیایی، باعث بروز انواع بیماری،  خستگی مفرد، اختلال در خواب و حافظه، بیماریهای عصبی و عضلانی شده و به تغبیر ساده تر اتحاد بدن را دچار اختلال کرده اند. در چنین شرایطی احساس نیاز بیشتری به سم زدایی و پاکسازی در بدن می باشد.

یون های مضر ناشی از عوامل فوق، در داخل یا خارج از بدن برای مدت زمان طولانی باقی خواهند داشت و باعث بیماریهای مزمن مختلف می شوند. این دستگاه از طریق برنامه های کامپیوتری از پیش تعیین شده و استانداردهای بین المللی، بدن را از یون های مضر پاکسازی میکند.

دستگاه پاکسازی بدن

دستگاه سم زدایی بادی دوکس